Śnieżnobiałe zęby to efekt, o którym marzy tak naprawdę większość z nas, jednak nasze zęby z natury mają niestety dosyć ciemne zabarwienie a spożywanie niektórych pokarmów, a także palenie papierosów pogłębia niestety ten problem.

Na szczęście praktycznie każdy gabinet stomatologiczny ma w swojej ofercie usługę polegającą na wybielaniu zębów, dzięki której w widoczny sposób można zmienić barwę swojego uzębienia. Obecnie można tak naprawdę wyróżnić trzy metody wybielania zębów, a mianowicie wybielanie nakładkowe, wybielanie przy pomocy specjalnej lampy, a także wybielanie laserowe. Czym jednak różnią się one między sobą? 

Wybielanie przy pomocy nakładek

Zabieg ten przeprowadza się tak naprawdę w domu, jednak stomatolog przygotowuje wcześniej specjalne nakładki wypełnione żelem wybielającym, które dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta (konieczne jest w tym celu pobranie wycisków). Takie nakładki należy zakładać na zęby albo na noc, albo na dzień na kilka godzin w ciągu dnia. Jeśli chodzi natomiast o czas wybielania, to zazwyczaj wynosi on od kilku do kilkunastu dni (w zależności od koloru zębów oraz oczekiwanego efektu).

Wybielanie przy pomocy lampy diodowej

Znacznie droższe, jednak bardzo skuteczne jest wybielanie zębów przy użyciu specjalnej lampy, dzięki któremu można już w kilkadziesiąt minut osiągnąć zamierzony efekt w postaci rozjaśnionych zębów nawet o kilka tonów. Na zęby nakłada się specjalny żel, którego składniki uaktywniają się pod wpływem odpowiedniej długości fal świetlnych emitowanych przez lampę diodową. Metoda ta jest nie tylko bezbolesna, ale również bezpieczna (preparat ma kontakt z zębami tylko przez ok. 15-30 minut, jednak konieczne jest przeprowadzenie 2-3 sesji w czasie jednego zabiegu) dla naszego uzębienia. Efekty utrzymują się dosyć długo, jednak warto zadbać o to, aby nie spożywać pokarmów zawierających ciemny barwnik (buraki, wino, czarna herbata).

Piękny uśmiech? Sprawdź ofertę wybielania zębów w Soldent.

Wybielanie laserowe

Ostatnią cieszącą się coraz większą popularnością metodą jest wybielanie laserowe, w której preparat wybielający uaktywnia się pod wpływem promieniowania laserowego. W przypadku tej metody konieczne jest założenie na oczy specjalnych okularów, a także zabezpieczenie dziąseł.

Podziel się:
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *