To zdarza się każdej z nas. Dbając o urodę bardzo łatwo jest… po prostu przeholować. W równej mierze dbamy i (często nieświadomie) niszczymy to, czym obdarzyła nas natura. Najbardziej widać to po włosach – zarówno tych długich (na głowie) jak i krótkich (wokół oka). Tymczasem aby zapewnić im piękno i zdrowie wystarczy stosować dwa bardzo proste triki. Jakie? 

Uroda w twoich rękach – o masażu skóry głowy i trzymaniu rąk z dala od rzęs

Długie włosy lubią masaż…

Włosy na głowie to tysiące maleńkich cebulek, które nieustannie są przykryte dużą warstwą włosów, sebum, pozostałościami kosmetyków do stylizacji, a w czasie zimy czapką. Warto pobudzić je do pracy i poprawić ukrwienie skóry, w której „siedzą” cebulki i raz na jakiś czas zafundować im masaż – najlepiej połączony z tzw. olejowaniem włosów (to zabieg który przypomina nakładanie maski do włosów, z tą jednak różnicą, że olejki należy nałożyć przede wszystkim na skalp, by poprawić ukrwienie skóry, a dopiero późnej na całej długości włosów). Dzięki temu włosy rosną grubsze, mocniejsze, jest ich więcej, a sam wzrost znacznie się przyspiesza. Olejki hamują również wypadanie włosów i oczyszczają o skórę głowy.

… krótkie włoski go nie lubią

Żaden olejek, ani masaż niestety nie zadba o skórę powiek ani rzęsy; wzmocnić je może jedynie specjalna odżywka do rzęs. Olej dostaje się bowiem do gałki ocznej i powoduje zaburzenia w ostrości widzenia, podrażnia i w żadnym razie nie odżywia rzęs. W przypadku maleńkich włosków jest oczywiście istotne, aby działać na ich cebulki, jednak tutaj masaż mija się z celem. Dlatego stworzono odżywkę do rzęs – jest ona wyposażona w maleńki pędzelek, którym nanosi się produkt tuż za linią włosków. Odżywka wnika w skórę i dociera do maleńkich cebulek. Tam wzmacnia je i pobudza do wzrostu. Odżywka do rzęs działa nawet na uśpione dotąd cebulki, stymuluje je do wzrostu i zagęszcza je na całej linii. Dobra odżywka jest w stanie przyciemnić, pogrubić i znacznie wydłużyć rzęsy, a jej aplikacja jest bardzo komfortowa – wystarczy nakładać ją raz dziennie wieczorem, na sucha i czystą skórę powiek; dzięki temu już po kilku tygodniach możemy cieszyć się zdrowymi, długimi i pięknymi rzęsami.

Podziel się:
[Głosów:1    Średnia:5/5]