Poduszka ShellDbając o dobry sen i jego wysoką jakoś pamiętamy o doborze odpowiedniego materaca, dobierając twardość oraz wysokość do osobistych preferencji. Często jednak zapominamy o czymś nie mniej ważnym. Mianowicie o wyborze wygodnej i dobrze stabilizującej poduszki do spania. Warto przy tym wspomnieć, że około 1/3 doby spędzamy w łóżku, dlatego warto nie zaniedbywać kwestii związanych ze snem. Dobór odpowiedniego materaca i poduszki to inwestycja w zdrowie i możliwość uniknięcia bólów pleców. Warto o tym pamiętać, aby w przyszłości nie zmagać się z problemami związanymi szczególnie z kręgosłupem.

Poduszka dr Sapporo Shell jest poduszką anatomiczną, przystosowana do kształtu odcinka szyjnego kręgosłupa, dlatego zapewnia ona bardzo dobrą stabilizację kręgów szyjnych. Poduszka jest odpowiednia dla osób śpiących na plecach i boku. Jest wyprofilowana w środkowej części, gdzie powinna znajdować się głowa podczas spania na plecach. W środkowej części poduszka dr Sapporo Shell jest niższa, co powoduje, że głowa nie jest podniesiona zbyt wysoko, dzięki temu nacisk na czaszkę jest równomiernie rozłożony. Dodatkowo wyprofilowany dół poduszki zapewnia optymalne ułożenie i podparcie kręgosłupa szyjnego, dopasowując się kształtem do lordozy szyjnej. Po bokach poduszka jest wyższa, ta część przeznaczona jest do spania na boku. W pozycji tej zapewnione jest również rozluźnienie mięśni karku, dzięki specjalnym profilom bocznym. Głowa znajduje się na wysokości 8cm, co jest optymalną wysokością w pozycji na boku. Podczas snu, przy zmianie pozycji z leżącej na boczną, głowa samoistnie znajduje się w dobrym położeniu, nawet po wielokrotnej zmianie pozycji ciała w nocy. Poduszka nie przylega do ramion, dzięki czemu mięśnie obręczy barkowej są rozluźnione przez całą noc, a oddech jest swobodny.

Dzięki wypustkom na bokach i szczycie oraz siatce w centralnej części, poduszka dr Sapporo Shell jest przewiewna. Poduszka jest wykonana z pianki visco-elastic, zapewniając komfort snu.

Podziel się:
[Głosów:1    Średnia:5/5]